You are currently viewing Inovatyvi sistema „Pico“ – kaip išvengti ilgo gydymo?
Pico pleistras

Inovatyvi sistema „Pico“ – kaip išvengti ilgo gydymo?

  • Post author:
  • Post category:Naujienos

Ne visuomet chirurginės procedūros užtikrina, kad sveikatos problemos pasibaigs. Yra atvejų, kai atsivėrusią žaizdą susiuvus, įprastos priežiūros ar perrišimo neužtenka – ji neužgyja mėnesiais. Tokią patirtį puikiai prisimena Melanija Elena Mališauskienė. „Vyras jau buvo ir lazdą įteikęs – abu netikėjome, kad pavyks paprastai išgyti. Jei ne naujas žaizdų gydymo metodas, būtų reikėję net odą persodinti, – prisimena aštuoniasdešimtmetė vilnietė. – Jeigu anksčiau būčiau žinojusi apie neigiamo slėgio terapiją, nebūtų reikėję tiek kentėti ir baimintis.“ 

Birželio pabaigoje moteris patyrė traumą – griuvo ant laiptų ir susižeidė koją. Ant blauzdos atsivėrusi žaizda buvo susiūta, tačiau problema tuo nesibaigė – žaizda užpūliavo, moteriai sukilo temperatūra. Nors kas antrą dieną vilnietė lankydavosi gydytojo kabinete perrišimui, gijimo tai nepaskatino. Gydytojai ėmė svarstyti net odos persodinimo galimybę. 

Netikėtą sprendimą po dviejų mėnesių nesėkmingo gydymo pacientei pateikė Vilniaus universiteto Santaros klinikų gydytojas ortopedas-traumatologas Rimantas Vencevičius. „Esu dėkinga gydytojui. Jis pasiūlė neigiamo slėgio terapiją – žaizdų gydymo sistemą „Pico“. Apie tokią girdėjusi nebuvau, tačiau norėjau kuo greičiau pagyti, tad iškart sutikau bandyti. Su „Pico“ ir miegojau, ir visur, kur reikėjo, vaikščiojau, nes prie tvarsčio prijungtas siurblys telpa į kišenę. Be to, galėjau gydytis namuose, nes viskas labai paprasta ir suprantama net ir vyresnio amžiaus žmogui. Pas gydytoją ėjau tik dukart į savaitę tam, kad užklijuotų tvarstį. Gydymas tokiu būdu man užtruko dvi savaites, o juk prieš tai žaizdą gydė kone du mėnesius ir niekas nepadėjo“, – prisimena M. E. Mališauskienė. 

Į kišenę telpantis sprendimas 

Visame pasaulyje paplitusi neigiamo slėgio žaizdų terapija „Pico“ – tai gydymo sistema, kurią sudaro tvarstis ir prie jo prijungtas siurbliukas. Tvarstis uždedamas ant žaizdos, o jo kraštai papildomai sutvirtinami juostelėmis, kurios užtikrina, kad tvarstis nenuslys. Įjungus siurblį iš tvarsčio ištraukiamas oras ir skysčių perteklius pradeda kauptis tvarstyje. 

Gydytojas R. Vencevičius puikiai prisimena šį atvejį. Žaizda taip ilgai gijo, nes du mėnesius buvo netinkamai gydoma. Be to, pacientė yra garbaus amžiaus ir turinti gretutinių ligų, dėl to tino kojos, o tai taip pat stabdė gijimo procesą. „Žaizda buvo gili, negyjanti, koja patinusi. Jos gydymui reikėjo kito sprendimo – ne patepimo vaistais ir nuolatinio perrišimo paprastu tvarsčiu. „Pico“ neigiamo slėgio žaizdų gydymo sistema sumažino ir kojos patinimą, ir pagreitino gijimo procesą. Mat šis gydymo metodas apsaugo nuo bakterijų patekimo, pagerina kraujo tekėjimą į pažeistą vietą, todėl ji greičiau gyja. Gydymui panaudojome du „Pico“ gydymo sistemos rinkinius. Kai žaizda nebepūliavo, apgijo, gijimą palaikėme antimikrobiniu sidabro tvarsčiu ir koja visiškai užgijo“, – prisimena Rimantas Vencevičius. 

Toks gydymo metodas, anot gydytojo, itin tinka pacientams, turintiems traumines, lėtines žaizdas, trofines opas, pragulas, diabetines pėdas ir pan. „Pico“ neigiamo slėgio gydymo sistema padeda užgydyti nudegimus, stabilizuoja odos prigijimą po odos persodinimo, plastinių operacijų, taip pat siekiant sumažinti komplikacijų riziką, šis būdas naudojamas po klubo, kelio, čiurnos operacijų. 

„Ko gero, didžiausias šio metodo privalumas – galimybė gydytis namuose kasdien nevarstant gydymo įstaigų durų. Mat naudotis „Pico“ yra ypatingai paprasta – siurblys yra mažas, telpa į kišenę, tad toks gydymo būdas papildomai neapsunkina paciento“, – tikina R. Vencevičius. 

Gydymo įstaigos, kuriose taikoma „Pico” žaizdų gydymo  sistema:Vilniaus universiteto ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė

Telefonas pasiteiravimui: