Informacija pacientui

Kas kiek laiko tvarstis turi būti pakeistas?

Tvarstis gali būti paliktas iki 7 dienų, priklausomai nuo skysčio iš žaizdos. Tai priklauso nuo žaizdos dydžio, tipo, drenažo kiekio ir pozicijos.

(A) Tvarsčio nereikia keisti

(B) Tvarstį būtina keisti

(C) Tvarstį būtina keisti

Pico pleistras
Logo zenkliukas

Pompos atjungimas nuo tvarsčio

Pompą galima atjungti nuo tvarsčio. Prietaise, vamzdyje tarp pompos ir tvarsčio,  yra įtaisyta jungtis. Jis turi būti paliktas prisuktas visą laiką, nebent yra reikalavimas atjungti siurblį, pvz., būtinybė nusimaudyti.

Paspauskite oranžinį mygtuką, kad sustabdytumėte terapiją. Išsukite jungties dalis ir padėkite pompą saugioje vietoje.

Kai jau esate pasiruošę prijungti pompą atgal – susukite dvi puses, kaip buvo anksčiau. Įsitikinkite, kad tvarstis yra išsilyginęs, ar nėra jokių nelygumų, kurie galėtų sukelti oro nutekėjimus. Paspauskite oranžinį mygtuką, kad galėtumėte iš naujo pradėti terapiją. Pradės šviesti žalia švieselė, įspėjanti apie pompos pradedamą terapiją. Jei po vienos minutės oranžinė „oro nuotėkio“ lemputė pradeda mirksėti žiūrėkite skyrių “pavojaus signalai”.

Maudymasis ir sąlytis su vandeniu

„PICO“ pompa yra atspari vandeniui, bet neturėtų būti veikiama vandens purkštukais. Ji gali būti atjungta nuo tvarsčio, kaip yra reikalaujama(pateikta šalia). 

Įsitikinkite ar vamzdis pritvirtintas prie tvarsčio yra ne vandenyje ir ar vamzdžio galas yra nukreiptas žemyn, kad vanduo negalėtų patekti į vamzdį.

Tvarstis, esantis ant žaizdos viršaus, yra atsparus vandeniui. Jūs galite maudytis su tvarsčiu esančiu ant žaizdos tol, kol jūs užtikrinate nepalikti jos ant  tiesioginės vandens srovės ir nemirkyti. Mirkant medžiagą ji gali nukristi.

Logo zenkliukas

Iš kur galima žinoti ar „PICO“ sistema veikia ?

Pico aparatas
Pico pleistras
Logo zenkliukas

Kas atsitiks, jei „PICO“ siurblys signalizuos?

„PICO“ siurblyje yra matomi įspėjamieji signalai „Išseko baterija“ ir „oro nuotėkis“. Šios problemos lengvai išsprendžiamos, pavyzdžiui:

  • „Išseko baterija“ – siurblys pradės jus įspėti mirksint oranžinės spalva šviesa (virš akumuliatoriaus simbolio), kai bus likusios 24 valandos arba mažiau baterijos laiko. Tuo metu baterijos turi būti pakeistos. Norėdami sustabdyti terapiją paspauskite oranžinį mygtuką. Išimkite baterijas atidarę siurblio viršuje esantį dangtelį ir pakeiskite dviem naujomis ličio AA baterijomis. Baterijų išdėstymo būdas yra nurodomas akumuliatoriaus skyriaus viduje. Uždėkite dangtelį atgal ir dar kartą paspauskite oranžinį mygtuką, kad pradėtumėte gydymą.
Pico aparatas
Pico aparatas
  • „Žemas vakuumo lygis“ – jei medžiagoje bus mažas vakuumas (mažas siurbimas), mirksės oranžinė šviesa (virš simbolio pažymėtu šauktuku) ji įspės jus ir taip pat jūs girdėsite, kaip siurblys skleis garsą norėdamas patekti į dešinį vakuumą. Tvarstis sugebės sugerti skystį iš žaizdos su žemu vakuumu, bet gydymas nebus taikomas. Vakuumas gali būti žemas dėl oro nutekėjimo aplink tvarsčio kraštus. Ranka patikrinkite, ar medžiagoje nėra smulkių pakilimų ir išlyginkite tvarstį aplink išorę, įskaitant juosteles. Paspauskite oranžinį mygtuką, kad paleistumėte gydymą iš naujo. Žalia šviesa užsidegs pranešdama, kad pompa bando pradėti gydymą. Po minutės, jei oranžinė žemo vakuumo lemputė pradės mirksėti vėl, oro nutekėjimas vis dar yra. Tęskite tvarsčio ir juostelių tiesinimą, kad užtikrintumėte, jog joks oras negali negali patekti ar išeiti ir tuomet paspauskite oranžinį mygtuką. Po vienos minutės, jei žalia šviesa dega nenustodama, vadinasi viskas yra gerai.
Logo zenkliukas

KAda reikės naujos pompos?

Pompa yra sukurta taip, kad po 7 dienų ištiso naudojimo ji nustoja dirbti. Praėjus šiam laikui ji sustos ir neįsijungs, net jei bus įdėtos naujos baterijos. Visos šviesos išsijungs ir pasiliks išjungtos.

Tokiu atveju neigiamo slėgio gydymas nebus taikomas, jūsų seselei arba daktarui reikės skirti naują gydymą „PICO“ sistema, jei dar reikės.

Pico aparatas
Logo zenkliukas